SM systém v prostorách Sauna Hadovka

                                           SM systém

je rehabilitační cvičení vytvořené MUDr. Richardem Smíškem a opírá se o 25 let zkušeností. Cvičení pomocí elastického lana aktivuje svaly tvořící korzet našeho těla. Tyto svaly nazývající se spirální řetězce, obtáčí naše tělo a protahují páteř směrem vzhůru. Díky síle vzhůru se odlehčí tlak na klouby a meziobratlové ploténky získají prostor pro regeneraci.

Díky špatným a stereotypním návykům jako je sedavé zaměstnání, dlouhodobá práce na počítači nebo jízda v autě  máme spirální svalové řetězce ochablé. Oproti tomu máme přetížené vertikální svalové řetězce, což způsobuje, že obratle jsou stlačovány k sobě a ploténky jsou velmi namáhány. Tím pádem v nich neprobíhá správná látková výměna a může dojít k výhřezu.

Hlavním cílem tohoto cvičení je naučit naše tělo správně aktivovat spirální svalové řetězce tak, abychom každým krokem naše tělo rehabilitovali a regenerovali.

Cvičení SM systému Vám pomůže vyřešit nebo zmírnit např. tyto problémy:

disbalance a špatné držení těla,
zatuhlé a zkrácené svaly,
ochablé svaly zad a břicha,
plochou nohu, vbočený palec,
bolesti hlavy, krční, hrudní nebo bederní páteře,
výhřez meziobratlové ploténky.

Cvičení je vhodné pro všechny věkové kategorie v různé kondici. SM systém je ideální jako kompenzační cvičení sedavého způsobu života, jako kondiční cvičení nebo jako prevence bolestí z přetížení.

Na cvičení si, prosím, vezměte upnutější oblečení a ponožky, zapůjčení cvičebních lan je v ceně lekce.

 

Bližší info najdete na http://martinajichova.cz/

 

Pro všechny účastníky cvičení je určena sleva 10% na finskou saunu, která se nachází ve stejných prostorách, jako náš zrcadlový sál. 

Také zde působí výborný masér, pan Petr Šebelka, ke kterému je možné se objednat na masáž.