Naše sauna je klasická finská sauna, vytápěná na cca 95 °C. V sauně je možné polévat kameny (samozřejmě vždy po předchozí domluvě s ostatními saunujícímí v prohřívárně). Jako bonus jsou na kamenech umístěny krystaly himálajské soli, které při polevu uvolňují solnou mlhu – jako u moře.

Prostory v sauna Hadovka

Klademe důraz na relaxační prostory, ve kterých jsou pohodlná lehátka a obrovská knihovna s možností zapůjčení knih.

Ale nejsme tichá sauna (pokud dáváte přednost tichému relaxu bez mluvení, je nám to líto, ale budete si muset najít saunu, ve které tuto službu poskytují). Naše sauna je místem společenského setkávání lidí různého zaměření, různých profesí, kteří si zde mohou popovídat o všem, co je zajímá nebo trápí.

Co se týká saunování s dětmi

finská sauna - kojení

jsme nadšenými propagátory, ale je nutné podotknout, že přece jen sauna plná štěbetajících dětí není ten pravý relax (ne každému se to musí líbit). Proto u nás mají děti zlevněný vstup pouze v první hodině provozu. Pokud dorazíte s dítětem později, nevyženeme Vás, ale zaplatíte plnou cenu za jeho vstup. Jako další možnost klidného vysaunování s dětmi nabízíme soukromý pronájem sauny mimo provozní hodiny.

Pokud si saunu s dětmi budete chtít užít soukromě, rozmyslete si, prosím, jestli je uhlídáte. V sauně máme např. kamínkovou podlahu a za lavicí stěnu obloženou kameny. Děti si rády hrají např. tak, že dloubou kamínky z podlahy nebo přímo kameny, nalepené na zdi. Náprava toho je potom komplikovaná (v případě podlahy je vlastně nemožná – museli bychom celou podlahu znovu nanést – časově i finančně velmi náročné!

V ostatních prostorách jsou také různé dekorace, o které bychom neradi přišli. Vlastně ani není vhodné, aby děti pobíhali při příchodu nebo odchodu dole v sále – lidé tam při cvičení leží na zemi a děti tam občas vběhnou v botách. Prostě – pokud půjdete k nám s dítětem(dětmi) na privátní saunu, buďte si jisti, že je dokážete ohlídat, abychom byli po vašem relaxu spokojeni všichni. Děkujeme za pochopení.


A v žádném případě nejsme saunový svět –

v prostorách je pouze jedna prohřívána. Zato velmi kvalitní, z cedrového dřeva. Druhá kabina je pouze infra – tu jsme pořídili proto, že ne každý ze zdravotních důvodů si může finskou saunu dopřát, ale infrakabina mu neuškodí (často naopak může pomoci). Kabina je umístěna v prostorách masérny, tudíž je nutná rezervace.

Sauna je vždy společná (máme ještě jednu saunu Nad Džbánem, kde jsou oddělené dny – úterý pro ženy a středy pro muže) a v žádném případě se u nás do sauny nechodí v plavkách. Je to velmi nehygienické a mimoto mokré plavky mohou ničit dřevo na lavicích v prohřívárně.

Velmi doufáme, že Vás tímto popisem navnadíme a že se Vám u nás bude líbit.

Velmi doufáme, že Vás tímto popisem navnadíme a že se Vám u nás bude líbit.