Termoterapie,

mezi kterou se parafínové zábaly řadí, je léčebnou metodou, kterou lidstvo využívá již odpradávna. Jde o velice jednoduchý, ale poměrně účinný způsob, který vede k odstranění řady neduhů. Parafínové zábaly se však neaplikují pouze ze zdravotních důvodů. Mají rovněž zkrášlovací účinky a proto jsou velice zajímavé také pro oblast kosmetiky.

Parafín

je speciální vosk, jehož předností a  důvodem, proč se využívá  při zábalech, je schopnost zadržovat po dlouhou dobu teplo. Toto teplo při styku s pokožkou může pronikat do pokožky a prohřívat tak ošetřované oblasti.

Parafín má za normálních podmínek podobu tuhého vosku, který se před aplikaci na kůži musí nejprve rozehřát do tekuté podoby. Teplota takovéto hmoty se pak pohybuje přibližně okolo 55°C. Následně je nanášen na tělo klienta, kde působí po dobu 20-30 minut. Během nich dochází k pozvolnému prohřívání tkání a jejich prokrvení. To urychluje metabolismus buněk, vede ke regeneraci v místě působení a odbourává se také napětí svalů i kloubů. Z toho důvodu tvoří parafínové zábaly často součást rehabilitační léčby. Samozřejmě lze zábal využít k prohřátí svalů před masáží.

Indikací jsou tedy onemocnění pohybového aparátu poúrazového či degenerativního charakteru, například chronická revmatoidní artritida, degenerativní onemocnění kloubů. Dále Bechtěrevova choroba, tenisový loket, různá neurologická onemocnění, periferní poruchy prokrvení a při bolestivých stavech, kdy přináší výraznou úlevu od bolesti.

Nejčastěji se tyto zábaly aplikují na oblast rukou, chodidel, kolen a loktů,

kde působením parafínu dochází ke zjemnění kůže, odstranění odumřelých buněk. V případě popraskané pokožky dochází k jejímu vyživení a zvlhčení a zábaly chodidel pomáhají rovněž při popraskaných patách. Parafín lze však podle potřeby nanášet také na jiná místa, například obličej, dekolt, oblast páteře a další. Na závěr je nutné zmínit také to, že parafínové zábaly mají pozitivní vliv na odstranění příznaků celulitidy a často tedy bývá součástí její léčby.

Parafínové zábaly mají samozřejmě také své kontraindikace, kterými jsou otevřené rány, horečnaté stavy, těhotenství, akutní onemocnění kůže či přecitlivělost na teplo.

Objednejte se u nás – v Sauna Hadovka 🙂


parafín - sauna nad džbánem


bolavá záda - sauna nad džbánem

parafínový zábal rukou       10 minut   / 130,- Kč    

(aplikace při masáži 80,- Kč)

————————————————–                               

parafinový zábal na dekolt   30 minut / 300,-Kč

————————————————-

parafínový zábal nohou     15 minut  / 130,- Kč


(aplikace při masáži 100,- Kč)

————————————————

parafínový zábal zad         20 minut  /   200,- Kč


Objednat se můžete od na tel. 602360666, nebo 602336939.